AWOTAX s.r.o., účetní a daňová kancelář Ing. Evy Bednářové
ico-mobil +420 722 418 985 ico-mail bednarova@awotax.cz ico-misto Alej Svobody 56, Plzeň
Drobečková navigace

Úvod > Nabízíme > Daňové poradenství > Služby pro účetní

Služby pro účetní

Podle §2 zákona č. 523/1992 Sb. již nesmí účetní, která není daňovým poradcem, poskytovat služby s náplní daňového poradenství, tzn. rady v oblasti daní, ale i zpracování daňových přiznání. Problémem je především neplnění pojišťoven z titulu profesního pojištění odpovědnosti, pokud se jedná o škodu způsobenou v oblasti, která spadá do těchto služeb.

Pokud pracujete jako účetní OSVČ, nabízíme Vám spolupráci při zpracování daňových přiznání, které můžete podat za své klienty prostřednictvím naší daňové kanceláře. Daňové přiznání Vám zpracujeme, případně zkontrolujeme Vámi předložené daňové přiznání. 

 

Znění §2 zákona č.523/1992 Sb:

Tímto zákonem nejsou dotčena oprávnění advokátů, komerčních právníků a auditorů, popřípadě jiných osob a orgánů, upravená zvláštními předpisy. Dotčeno není ani právo fyzické nebo právnické osoby požádat o právní pomoc a finančně ekonomickou radu ve věcech daní a ve věcech, které s daněmi přímo souvisejí, i jinou fyzickou osobu než je daňový poradce; tato jiná osoba však nesmí poskytovat uvedenou pomoc nebo rady soustavně za účelem dosažení zisku, nejde-li o osoby uvedené ve větě první.

 

Informace pro Vás:

  1. Účetní nemůže sestavit daňové přiznání za svého klienta
  2. Daňový poradce šetří Váš čas i peníze